Wybierz kategorię
passe-partout-do-zdjec-plakatow-i-rysunkow.jpg

Passe partout (paspartu) do zdjęć

Idealne do dyplomów, rysunków, plakatów i grafik

 

Pojęcie passe-partout narodziło się we Francji, zatem to iście francuski szyk w minimalistycznym wydaniu. Takie ramki niewątpliwie stanowią świetną dekorację każdego wnętrza i są niezwyczajne w swojej zwyczajności. Miłośnicy plakatu jako formy sztuki, a także fotografii artystycznej i krajobrazowej niewątpliwie powinni udekorować wnętrze zdjęciami w tych ramkach.

 


Wyszukaj ramki w standardowych rozmiarach
:
Rozmiar:
Styl: 
Kolor:
Zdobienia: 

Wyszukaj passe partout do ramek
:
Rozmiar:
Kolor: 
 1  2  3  4  5 ...  pokaż wszystkie

Co to jest passe-partout?

Ramki passe-partout wykonane są z kartonu bezkwasowego. Są doskonałym wyborem dla osób, którym na sercu leży dobro środowiska, gdyż są w pełni biodegradowalne. W przypadku ramek passe partout mają Państwo do wyboru pełna gamę kolorystyczną, dlatego można je dopasować do każdego nowoczesnego wnętrza. Do aranżacji w stylu pop art doskonałym wyborem będzie ramka w kolorze ognistej czerwieni, wyrazistego oranżu, limonkowej zieleni, a także słonecznej żółci. Tu wnętrze zachwyca kontrastowymi, wyrazistymi barwami, dlatego warto dopasować do niego ramki passe-partout. Ten sam „ożywiający” zabieg można zastosować w przypadku czarno-białych fotografii, choć dobrym wyborem może być także stonowana kolorystyka szarości, odcienia porcelanowego, czy beżowego. Stonowana kolorystyka ramek passe-partout najlepiej dopełnia wnętrze zarówno w surowym stylu skandynawskim, jak i industrialnym. Nie bez znaczenia jest także cena ramek passe-partout. Doskonale sprawdzą się do pokoju dziecka, gdyż w tym przypadku wraz z jego rozwojem i zmieniającymi się zainteresowaniami nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na metamorfozę pokoju, wystarczy zmienić zawartość ramki i gotowe. Paradoksalnie miłośnicy stylu glamour także mogą wykorzystać we wnętrzu ramki passe-partout, gdyż nawet w przypadku bardzo błyszczącej i strojnej aranżacji trzeba pamiętać o umiarze, aby wnętrze nie stało się przaśne.


Gdzie można wykorzystać paspartu?


Fotografia artystyczna potrzebuje minimalistycznej oprawy. Można wybrać antyramy, ale równie dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie ramek passe-partout. Dzięki temu nie występuje tzw. przerost formy nad treścią. Niezależnie czy jest to fotografia realistyczna, czy abstrakcyjna, oprawa kartonowa sprawdzi się doskonale. Również wykonana fotografia portretowa pięknie prezentować się będzie w tego typu ramce. W ten sam sposób można także podkreślić oryginalne grafiki czy też plakaty. Dzięki ramkom passe-partout treść staje się najważniejsza, a oprawa stanowi jedynie jej subtelne dopełnienie. Zdjęcia w tej oprawie idealnie sprawdzają się w pracowniach fotograficznych. W ten sposób eksponują dzieła fotografa. Można w nich także umieścić certyfikaty i dyplomy. Pasują zarówno do gabinetu, salonu, jak i domowego biura. Dodatkową zaletą ramek passe-partout jest to, że wycinane są na wymiar, dlatego niezależnie od wielkości fotografii, czy plakatu można dobrać do nich odpowiednią, idealnie dopasowaną ramkę. Można dobrać wersję z wycięciem eliptycznym, kwadratowym lub prostokątnym. W ten sposób można wyeksponować całą fotografię lub jej fragment, np. jeśli zdjęcie zostało niewłaściwie wykadrowane. Warto wykorzystywać proste, a jednocześnie wyrafinowane rozwiązania.